5 praktycznych wskazówek związanych z obstawianiem na żywo

Typowanie na żywo jest czymś, czego w dzisiejszych czasach podejmuje się coraz więcej ludzi. Nie ma się zresztą czemu dziwić – samo w sobie potrafi być nie tylko bardzo emocjonujące, ale i rentowne. Najlepsi bukmacherzy zauważyli ten trend i to właśnie swojej ofercie na żywo nadają największy priorytet. Jak jednak się okazuje, początkujący obstawiający mogą mieć problemy ze skutecznością w takim właśnie modelu obstawiania. My postaramy się im zaradzić, prezentując garść praktycznych porad właśnie z nim związanych. Niezależnie od tego, czy zamierza się obstawiać u bukmachera STS, Fortuna, eWinner, czy u jakiegokolwiek innego.

Warto wiedzieć: we wszystkim należy zachować pewną rozwagę. Nawet w stosowaniu się do naszych porad. Każdy z czasem wyrabia sobie własne sposoby na osiągnięcie sukcesu w zakładach. Nasze propozycje są zaledwie takimi, które potrafią wytyczyć pewien dobry kierunek i zachęcić do samodzielnego poszukiwania sposobów na sukces.

1. Zacznijmy od analizy

Choć analiza jest kojarzona przede wszystkim z obstawianiem przedmeczowym, jest szalenie istotna również w kontekście zakładów bukmacherskich na żywo. Pozwala ona bowiem podejmować słuszniejsze decyzje bukmacherskie, ale też być skuteczniejszym przy bardziej spontanicznym działaniu. Polscy bukmacherzy na wiele sposobów ułatwiają ją, między innymi poprzez publikowanie różnego rodzaju statystyk oraz analiz meczów. Co powinno składać się na dobrą analizę? Przede wszystkim:

  • przejrzenie aktualnej formy zespołów – składa się na nią między innymi ich passa (a zatem ilość wygranych meczów do tej pory);
  • przyjrzenie się statystykom, które są prawdziwą kopalnią wiedzy. Te dotyczące ilości strzelonych bramek podpowiedzą nieco o skuteczności zespołu, a te odnośnie straconych bramek – o jakości gry w defensywie. Statystyk jest całe mnóstwo, a zapoznanie się z nimi przed meczem jest podstawą;
  • spojrzenie na sytuację drużyny w tabeli – zarówno w lidze, jak i rozgrywkach turniejowych może ona wpływać na jej motywację do wygrania;
  • porównanie dwóch drużyn – kluczowe w analizie jest porównanie dwóch drużyn pod każdym względem i wyciągnięcie wniosków na temat tego, która z nich jest lepsza.

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Oczywiście wiele aspektów związanych z formą powinno być weryfikowane już w czasie spotkania sportowego, kiedy to można ocenić chociażby formę dnia dwóch zespołów biorących w nich udział.

2. Skupmy się na jednych rozgrywkach

Błędem obstawiających jest współcześnie korzystanie z pełnej oferty na obstawianie na żywo, jaką legalni bukmacherzy przedstawiają im. Warto skupić się na jednych rozgrywkach, a najlepiej ograniczyć się do jednego meczu obstawianego na żywo dziennie. Typowaniem również można się zmęczyć, a w przypadku chęci uczynienia go skutecznym jest to niedopuszczalne. Najlepiej więc wybrać sobie ligę lub rozgrywki, które najbardziej się lubi, a które śledzi się na bieżąco i to w ich obrębie obstawiać własne typy bukmacherskie. Mogą to być typy na Euro 2020 lub dowolną inną imprezę.

3. Przygotujmy odpowiedni budżet

Jeszcze zanim przystąpimy do obstawiania na żywo, powinniśmy posiadać odpowiedni budżet, którego musimy się trzymać. Typowanie w tym formacie potrafi „pożerać” go momentalnie – zwłaszcza że zawieranie kuponów jest możliwe w praktycznie każdej minucie. Są one realizowane bardzo szybko, co może skłaniać do wartkiego typowania. Limit budżetu pozwoli trzymać to wszystko w ryzach i nie wydać więcej aniżeli może się sobie pozwolić. Najlepsi bukmacherzy sami pozwalają ustalić limit dzienny – warto skorzystać z tej możliwości.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

4. Zapoznajmy się z typami z zewnątrz

W Internecie istnieje całe mnóstwo miejsc, które publikują własne typy na dziś – warto wziąć je pod uwagę jeszcze zanim podejdzie się do skutecznego obstawiania w formule na żywo. Typy tego typu są jednak przydatne wyłącznie wtedy, gdy pochodzą z pewnego źródła. Może nim być fachowy serwis bukmacherski, ale też chociażby studio przedmeczowe (wypowiadają się w nim w końcu eksperci) czy grupa dyskusyjna zrzeszająca wielbicieli obstawiania. Typy na dziś zawsze muszą być poparte stosowną analizą – nie wystarczy sama nazwa drużyny, która wygra. Tylko wtedy są wartościowe i można z nich wynieść cenne informacje, przydatne w czasie typowania na żywo.

5. Wybierzmy odpowiedniego bukmachera

STSFortunaeWinner – istnieje wielu bukmacherów, u których można obstawiać własne typy na dzisiaj w formule na żywo. Celując w ten format warto postawić na kogoś nie tylko zaufanego (powinni nas interesować wyłącznie legalni bukmacherzy), ale też solidnego – i to nie w bliższej, a znacznie dalszej perspektywie. Właściwy bukmacher to taki, który proponuje bardzo solidne kursy, a przede wszystkim pozwala na obstawianie tych spotkań, które zamierza się obstawiać właśnie w formule LIVE. Dlatego też warto przyłożyć się do swojego wyboru.

Warto wiedzieć: nic nie zobowiązuje nas do korzystania z usług zaledwie jednego bukmachera. Wręcz przeciwnie – rozsądnym jest zarejestrowanie się u co najmniej kilku z nich, gwarantujące jeszcze większą swobodę w zakładach na żywo.

5 / 5. Ocen: 4

Polskie firmy bukmacherskie

Zakłady bukmacherskie

Darmowe bonusy bukmacherskiebetfan bonus bez depozytu

Polscy bukmacherzy

Oferta polskich bukmacherów – co warto obstawiać?

Polski rynek bukmacherski jest jednym z tych, które cechują się bardzo dużą wszechstronnością. Decydując się na obstawianie w naszym kraju, serwowana jest nam masa...

Typy zakładów bukmacherskich w piłce nożnej – przewodnik dla świeżaka

Po raz pierwszy chcesz obstawić zakład? Marzy Ci się wygrana przy okazji nadchodzącego Mundialu w Katarze? Ale nie wiesz, jak się za to zabrać,...

jak obstawiać piłkę nożną, żeby wygrywać pieniądze u bukmachera?

W naszym kraju zdecydowanie najbardziej popularnym sportem jest futbol. Nie tylko chodzi o to, która dyscyplina jest najczęściej oglądana, ale także obstawiana w zakładach...