5 wskazówek, na które warto patrzeć przy wyborze bukmachera

Wybór bukmachera jest jedną z podstaw walczenia o własny sukces w świecie zakładów wzajemnych. Faktem jest, że legalni bukmacherzy mają wiele do powiedzenia w kontekście praktycznie wszystkiego, na czym mogłoby nam zależeć. To od nich zależą kursy bukmacherskie, to oni są odpowiedzialni za dawane przez siebie promocje bukmacherskie. To przede wszystkim od nich zależy też, czy w ogóle będziemy w stanie obstawiać to, co mieliśmy zamiar typować. Jak jednak wybrać takiego bukmachera, u którego będziemy to robić na najlepszych dla nas warunkach? Na co warto przy tym patrzeć? Pięć rzeczy, na które najbardziej warto zwrócić uwagę przedstawimy w dzisiejszym poradniku.

1. Legalność

To ona powinna być elementem, na który zwracamy największą uwagę. Wyłącznie legalni bukmacherzy powinni być obiektami naszego zainteresowania. Dlaczego? Ponieważ typowanie u nich nie grozi konsekwencjami prawnymi. Co więcej, jest w pełni bezpieczne, a w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości swoich praw jesteśmy w stanie dochodzić na porządku polskiego prawa.

Kim są bukmacherzy online działający w zgodzie z polskim prawem? To takie firmy, które posiadają licencję na świadczenie usług związanych z zakładami wzajemnymi. Licencja jest przyznawana przez Ministerstwo Finansów po spełnieniu określonych warunków (chodzi przede wszystkim o rozliczanie się z podatków w naszym kraju, ale i chociażby o zapewnienie klientom bezpiecznych warunków do typowania).

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Warto wiedzieć: choć nielegalni bukmacherzy internetowi często kuszą możliwością „gry bez podatku”, tak naprawdę jest to jedyny ich atut. Co więcej, pod wieloma względami są oni aktualnie mniej atrakcyjni niż ich legalne odpowiedniki.

2. Oferta główna bukmachera

Aby bukmacher w ogóle mógł stanowić obiekt naszego zainteresowania, musi oferować możliwość obstawiania dokładnie tego, co chcemy typować. Osoby posiadające własne typy na piłkę nożną mają najłatwiejszą sytuację – z uwagi na popularność tego sportu, jest on doskonale pokrywany przez większość polskich operatorów. Wyłącznie najlepsi bukmacherzy w Polsce pokrywają w pełni siatkówkę, piłkę ręczną, tenis i wiele innych sportów uznawanych za mniej lub bardziej niszowe. Oferta główna dzieli się na tę przedmeczową i „na żywo”. O ile ta pierwsza jest podstawowa i obecna u każdego operatora, w przypadku obstawiania na żywo widoczne są spore rozbieżności w ofertach kilku różnych usługodawców.

Jeśli przeglądamy ofertę główną, powinniśmy wyjść w przyszłość, ale też skupić się na konkretnych rozgrywkach, które nas interesują. Oferta wcale nie musi być najszersza i obejmować jak najwięcej z wielu różnych dyscyplin. Najważniejsze jest to, by dawała nam możliwość obstawiania wszystkiego, co chcemy lub moglibyśmy chcieć w przyszłości (chociażby z uwagi na nasze zainteresowania). 

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

3. Kursy bukmacherskie

Kursy bukmacherskie to coś, co definiuje potencjalne wygrane. Dlatego też mogą być istotniejsze od każdej innej rzeczy. Im wyższy kurs, tym lepiej. Przeglądając kursy warto zwrócić uwagę na konkretne mecze w rozgrywkach, które tak właściwie nas obchodzą. Nie obędzie się tutaj bez porównywania kilku bukmacherów. Ten aspekt warto więc brać pod uwagę na końcu, gdy już wyselekcjonuje się bukmacherów najlepszych i subiektywnie najbardziej wartościowych.

4. Bonusy bukmacherskie

Promocje bukmacherskie są czymś, co potrafi znacząco podnieść budżet na zakłady wzajemne. Większość z nich zapewnia darmowe środki na grę. Najlepsi bukmacherzy prezentują naprawdę rozległą ofertę promocyjną. Jej nieodzownymi częściami są zwykle:

  • bonusy powitalne, a zatem takie skierowane wyłącznie do świeżo rejestrujących się graczy. Są zwykle najbardziej pokaźne, jednak bukmacherzy online często narzucają na ich użytkownikach spore wymagania;
  • bonusy okazjonalne, które bukmacherzy internetowi najczęściej organizują z uwagi na jakiś większy turniej – w szczególności te ściśle związane z piłką nożną. Takie promocje bukmacherskie często są dla graczy bardzo atrakcyjne;
sts promocje i nowe bonusy
Nowa oferta darmowych bonusów w STS online
  • kody promocyjne – wybrani polscy bukmacherzy w czasie rejestracji pozwalają na wpisanie kodu promocyjnego. Najmniej zobowiązującego, a potrafiącego znacznie podnieść budżet na zakłady bukmacherskie;
  • programy lojalnościowe – są one najbardziej wartościowe z perspektywy osób, które planują typowanie długoterminowe. Zazwyczaj nagradzają każdą wpłatę lub każdy kupon specjalnymi punktami. Po uzbieraniu odpowiedniej ich ilości można wymienić je na mniej lub bardziej atrakcyjne warunki.

5. Rynki bukmacherskie

Swoboda obstawiania to również bardzo istotny aspekt oferty bukmacherskiej czy aplikacji mobilnej. Definiuje ją nie tylko szerokość oferty konkretnego operatora, ale i ilość rynków bukmacherskich, w obrębie których pozwala on typować. Nie każde spotkanie chce się typować w standardowy sposób – a zatem wskazując na zwycięzcę lub przegranego. Często bardziej opłacalne i po prostu rozsądne jest postawienie na zdarzenie mniej standardowe (na przykład na wystąpienie rzutu karnego w meczu piłki nożnej). Dobrze byłoby mieć taką możliwość. Im więcej rynków bukmacherskich, tym lepiej – najlepsi bukmacherzy potrafią oferować całe ich setki (do jednego spotkania, oczywiście).

5 / 5. Ocen: 4

Polskie firmy bukmacherskie

Zakłady bukmacherskie

Darmowe bonusy bukmacherskiebetfan bonus bez depozytu

Polscy bukmacherzy

Oferta polskich bukmacherów – co warto obstawiać?

Polski rynek bukmacherski jest jednym z tych, które cechują się bardzo dużą wszechstronnością. Decydując się na obstawianie w naszym kraju, serwowana jest nam masa...

Typy zakładów bukmacherskich w piłce nożnej – przewodnik dla świeżaka

Po raz pierwszy chcesz obstawić zakład? Marzy Ci się wygrana przy okazji nadchodzącego Mundialu w Katarze? Ale nie wiesz, jak się za to zabrać,...

jak obstawiać piłkę nożną, żeby wygrywać pieniądze u bukmachera?

W naszym kraju zdecydowanie najbardziej popularnym sportem jest futbol. Nie tylko chodzi o to, która dyscyplina jest najczęściej oglądana, ale także obstawiana w zakładach...