Analiza bukmacherska krok po kroku – jak analizować?

Wszyscy, którzy planują obstawianie spotkań sportowych z pewnością chcą być w tym najlepsi, ale przede wszystkim odnosić w tym sukcesy. To w końcu one gwarantują wygrane pieniężne – często pokaźne, a zawsze adekwatne do stawki i tego, jak się obstawia. Aby jednak osiągnąć odpowiedni poziom skuteczności, trzeba odpowiednio przygotować się do takiego obstawiania. Tutaj zaś konieczne jest dokonanie odpowiedniej, fachowej i kompleksowej analizy bukmacherskiej. W tym krótkim poradniku zamierzamy podpowiedzieć, jak ją wykonać i dlaczego jest ona tak przydatna.

Warto wiedzieć: w naszym poradniku posłużymy się przykładem piłki nożnej, którą najlepsi bukmacherzy w Polsce uznają za najistotniejszą, a która w naszym kraju cieszy się największym powodzeniem. W bardzo podobny sposób może to jednak wyglądać również w przypadku mniej popularnych dyscyplin.

Dlaczego warto wykonywać analizę bukmacherską?

Analiza bukmacherska to coś, co polecają nawet legalni bukmacherzy, a co przez wielu profesjonalistów uważane jest za podstawę skutecznego, przynoszącego rzeczywiste efekty obstawiania spotkań sportowych, a o to przecież chodzi żeby pokonać bukmachera. Dlaczego analiza jest tak ważna? Przede wszystkim dlatego, że:

  • pozwala podejmować świadome decyzje bukmacherskie wynikające nie z intuicji, a z faktów i tego, co rzeczywiście przekłada się na wyniki na boisku;
  • zwiększa prawdopodobieństwo prawidłowego obstawienia – dzięki analizie można wykluczyć te rynki, które nie mają szans na powodzenie, a decydować się na te, które mają potencjał na przyniesienie sukcesu;
  • daje możliwość dokładniejszego poznania tego, co się obstawia – zakłady bukmacherskie dzięki analizie mogą się stać jeszcze przyjemniejsze.
STS z kodem promocyjnym BETONLINEBonus
Bonus za depozyt1500 PLN
Zakład bez ryzyka100 PLN
Cashback na Betgames20 PLN
Cashback na wirtualne20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.STS.pl
Aktualna oferta bonusów Polskiego bukmachera STS

Analiza bukmacherska – krok po kroku

Analiza bukmacherska jest czymś, co może na początku przerazić – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Ilość informacji, jakie trzeba w jej trakcie przyswoić jest bowiem ogromna, a wszystko wydaje się być chaotyczne. Rzecz jednak w tym, by dobrze to uporządkować i rozplanować. Tak, aby analiza przyniosła należyte efekty i rzeczywiście nie była stratą czasu. Poniżej przedstawiamy przykładowy jej schemat. Zaznaczamy jednak, że analizy bukmacherskie są kwestią w dużej mierze indywidualną. Nie ma co więc zamykać się w obrębie jednego schematu, a należy wypracować swoje własne podejście, które zagwarantuje skuteczność w obstawianiu.

1. Wybierz rozgrywki, które chcesz obstawiać

Najczęstszym błędem ludzi, którzy decydują się na obstawianie jest próbowanie zakładów na dosłownie wszystko, albo przeczytają jakieś pewniaki na Ligę Mistrzów i typują „na pałę”. Tymczasem jednak warto zwrócić uwagę na jedne rozgrywki w obrębie jednej dyscypliny, w których osiągnie się mistrzostwo. Jeżeli zatem interesujesz się Ekstraklasą, zamknij się w jej obrębie. Analizowanie wszystkiego, co się da jest praktycznie niemożliwe – wymagałoby bowiem zbyt wiele czasu i prowadziłoby do braku skrupulatności. Ta zaś jest jedną z tych rzeczy, które trzeba zachować w całym tym procesie.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Warto wiedzieć, że istnieją pewne aspekty analizy, których podejmuje się wyłącznie na początku. Najtrudniejsze są zatem pierwsze kroki, w których trzeba analizować dosłownie wszystko. Później jest łatwiej, gdyż posiadane przez siebie informacje można zaledwie aktualizować o nowe dane (na przykład te z najświeższej kolejki). Dzięki temu z czasem można dokładać sobie kolejnych rozgrywek. Warto jednak zawsze mieć się na baczności i pilnować, by każdym z tych rozgrywek móc poświęcić odpowiednią ilość czasu.

2. Zapoznaj się z sytuacją w tabeli rozgrywek

Tabela ligi czy turnieju jest czymś, z czego da się wyczytać bardzo wiele. Pozwoli między innymi poznać:

  • aktualne dążenia każdego z zespołów, czyli to, co jest jego celem na najbliższą przyszłość (utrzymanie się w lidze, awans do czołówki, uniknięcie strefy spadkowej i tak dalej);
  • passę danego zespołu (bukmacherzy online tabele często opatrują ikonkami wskazującymi na wynik ostatnich meczów konkretnej drużyny);
  • skuteczność drużyn (liczba bramek zdobytych przez nie);
  • skuteczność gry w defensywie (liczba straconych bramek).

Oczywiście tabelę warto korelować z tym, w jakiej fazie znajdują się konkretne rozgrywki. Im później w sezon, tym dane są bardziej wymierne i przydatne. Na początku sezonu ich ilość może być niewystarczalna do tego, by odpowiednio się do tego ustosunkować.

Nowy legalny bukmacher BetcrisBonus
Freebet na start200 PLN
Zakład bez ryzyka50 PLN
Freebet na esport25 PLN
Bonus urodzinowy20 PLN
Cashback co wtorekdo 100 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Betcris.pl
Aktualna oferta bonusów w Betcris Polska

3. Wybierz mecz, który chcesz obstawiać

Oczywistym jest, że zakłady bukmacherskie obstawia się w kontekście konkretnego spotkania, a nie całych rozgrywek. Warto wybrać taki mecz, co do którego będzie się miało pewność i który dokładnie się przeanalizowało. Nie da się od razu mieć wszystkiego przeanalizowanego. Dlatego też zaleca się obstawianie (początkowo) pojedynczych meczów. W ten sposób powoli zdobędzie się wymierne informacje na temat każdej z drużyn.

4. Przeanalizuj dane statystyczne

Najlepsi bukmacherzy sami serwują swoim klientom całe mnóstwo przydatnych statystyk odnośnie drużyn. Warto zwracać na nie uwagę, zmierzając do „wydobycia” mocnych i słabych stron każdego z zespołów. Strzelone bramki sugerują skuteczność, zdobyte żółte kartki mogą wskazywać na agresywną grę. Istotne jest również przejrzenie tak zwanych statystyk H2H (head to head), które bezpośrednio porównują oba zespoły. Nie należy też ignorować najlepszych zawodników w danych drużynach, a najlepiej również wskazywać linii, które radzą sobie najlepiej na boisk. Liczy się także liczba podań (średnia) oraz czas posiadania piłki, w szczególności w ostatnich spotkaniach. Są to dwie rzeczy, które pokazują, która z drużyn ma przewagę wizualną na boisku. Nie zawsze ilość bramek i punktów w tabeli mówi wszystko o konkretnej drużynie.

5. Spójrz na opinie ekspertów

Typy bukmacherskie z zewnątrz bardzo przydają się przy dokonywaniu analizy. Również legalni bukmacherzy publikują własne typy (w postaci kursów). Warto szukać takich typów, które są podpierane… no właśnie, analizą. To pomoże zwrócić uwagę na takie rzeczy, które samemu często się pomija. Oczywiście, opinie ekspertów nie mogą być czymś najważniejszym (bo to nie oni zawierają zakłady bukmacherskie, a Ty) – potrafią jednak wiele powiedzieć na temat zespołów, rozgrywek i ich przewidywań odnośnie kolejnych spotkań.

5 / 5. Ocen: 4

Polskie firmy bukmacherskie

Zakłady bukmacherskie

Darmowe bonusy bukmacherskiebetfan bonus bez depozytu

Polscy bukmacherzy

Oferta polskich bukmacherów – co warto obstawiać?

Polski rynek bukmacherski jest jednym z tych, które cechują się bardzo dużą wszechstronnością. Decydując się na obstawianie w naszym kraju, serwowana jest nam masa...

Typy zakładów bukmacherskich w piłce nożnej – przewodnik dla świeżaka

Po raz pierwszy chcesz obstawić zakład? Marzy Ci się wygrana przy okazji nadchodzącego Mundialu w Katarze? Ale nie wiesz, jak się za to zabrać,...

jak obstawiać piłkę nożną, żeby wygrywać pieniądze u bukmachera?

W naszym kraju zdecydowanie najbardziej popularnym sportem jest futbol. Nie tylko chodzi o to, która dyscyplina jest najczęściej oglądana, ale także obstawiana w zakładach...