Oferta polskich bukmacherów – co warto obstawiać?

Polski rynek bukmacherski jest jednym z tych, które cechują się bardzo dużą wszechstronnością. Decydując się na obstawianie w naszym kraju, serwowana jest nam masa różnych dyscyplin sportu i rozgrywek w ich obrębie, na przestrzeni których jesteśmy w stanie realizować się w roli typera. Na które z nich bukmacherzy online w Polsce zwracają największą uwagę? Które warto u nas obstawiać? O tym wszystkim – w dzisiejszym wpisie.

Piłka nożna – sport narodowy

Nie ulega wątpliwości fakt, że to piłka nożna jest sportem cieszącym się największym zainteresowaniem w Polsce. Można powiedzieć, że to ona budowała rynek zakładów wzajemnych w naszym kraju. Nic więc dziwnego, że to jej nadają priorytet praktycznie wszyscy bukmacherzy online i to ją możemy u nich obstawiać w zdecydowanie największym zakresie. Prawie wszystkie typy dnia, jakie grają Polscy typerzy, bazują na piłce kopanej.

Co możemy i powinniśmy obstawiać u rodzimych bukmacherów właśnie w kontekście piłki nożnej? Między innymi:

  • spotkania rangi reprezentacyjnej – choć są one organizowane stosunkowo rzadko, a ich stawka bywa różna, zawsze wzbudzają ogromne zainteresowanie. Bukmacherzy online z kolei rywalizują zacięcie właśnie na ich polu,
  • mecze ligowe, w tym nie tylko te odbywające się w ramach polskiej Ekstraklasy, ale i te z najpopularniejszych lig świata – angielskiej, włoskiej, hiszpańskiej czy niemieckiej. Bukmacherzy w Polsce pozwalają obstawiać nie tylko najwyższe, ale i niższe ich poziomy,
  • mecze turniejowe, w tym zarówno te klubowe, jak i reprezentacyjne. Największym zainteresowaniem cieszy się tutaj Liga Mistrzów, choć sporo wielbicieli ma także Liga Europy czy Liga Konferencji Europy, stanowiąca nowy format rozgrywek klubowych.

Warto wspomnieć, że chcąc obstawiać piłkę nożną wcale nie musimy typować wyłącznie tego, kto sięgnie po zwycięstwo w konkretnym spotkaniu. Najlepsi  bukmacherzy online w Polsce potrafią serwować nam całe mnóstwo rynków na zakłady bukmacherskie. Możemy w nich typować między innymi dokładny wynik meczu, ilość żółtych i czerwonych kartek, czas posiadania piłki czy też liczbę rzutów rożnych / wolnych.

ZOBACZ WIĘCEJ:

MMA – najpopularniejsze gale

W Polsce coraz większym rozkwitem może się pochwalić również MMA. Swoją stale rosnącą popularność zawdzięcza ono przede wszystkim powstaniu wielu różnych organizacji freak-fightowych – amatorskich, niemniej jednak przyciągających do siebie angażowaniem w pojedynki osób popularnych, znanych ze świata influencerów, showbiznesu i YouTube’a. Na przestrzeni ostatnich lat powstało ich całe mnóstwo. Obok najpopularniejszego i istniejącego zdecydowanie najdłużej Fame MMA ciekawie prezentuje się zrealizowane na równie profesjonalnym poziomie High League, a nowe projekty pokroju Prime MMA czy MMA VIP starają się przyciągnąć nie tylko twarzami zawodników, ale i wzbudzanymi wokół nich kontrowersjami.

Oczywiście w obrębie MMA obstawiać możemy nie tylko walki amatorskie i freak-fighty. Na typowanie zasługują również dwie organizacje profesjonalne, cieszące się największym zainteresowaniem tak w Europie, jak i na świecie. Mowa tutaj o:

  • UFC, którego popularność nie ma sobie równych, a które jest marzeniem wielu zawodników zawodowo uprawiających mieszane sztuki walki. Amerykańska federacja jest najdłużej istniejącą na świecie i taką, która cieszy się największą renomą,
  • KSW – polska federacja, która istnieje już od wielu lat, a w tym momencie uważana jest za najlepszą w Europie. Choć działa obecnie przede wszystkim na terenie Polski, prężnie stara się zwiększyć swój zasięg na ościenne kraje.

E-sport – najszybciej rozwijająca się gałąź sportu

W ofercie polskich bukmacherów coraz większym zainteresowaniem cieszy się również sport elektroniczny, który nie stanowi dyscypliny, a całą odrębną gałąź do obstawiania. Najlepsi bukmacherzy online w Polsce (pokroju STS czy LVBet) zwracają na to uwagę, publikując ofertę na niego w odrębnym miejscu – w osobnej zakładce serwisu internetowego, z dala od standardowej oferty na wydarzenia sportowe. To świetne rozwiązanie, pozwalające fanom e-sportu szybciej znaleźć to, co chcą obstawiać.

Królem e-sportu jest gra League of Legends, która aktualnie jest odpowiedzialna za co drugi zakład zawarty w ramach e-sportu. Gra ta posiada zdecydowanie najbardziej rozbudowane zaplecze e-sportowe – jej twórcy rokrocznie organizują mistrzostwa Europy, Stanów Zjednoczonych i świata, a każdego dnia rozgrywane są również ligi krajowe.

Drugą z gier, które zasługują na uwagę typujących bez wątpienia jest Counter Strike: Global Offensive, od którego tak właściwie e-sport zaczął być popularny. Choć ustąpiła ona popularnością wspomnianemu LoLowi, wciąż posiada rzesze zainteresowanych nią kibiców i obstawiających.

Choć obie powyższe gry cieszą się zdecydowanie największym powodzeniem, legalni bukmacherzy pozwalają na obstawianie również wielu innych. Valorant, Overwatch, StarCraft II czy DotA 2 to tylko przykłady tych bardziej znanych.

Najlepsi bukmacherzy online w Polsce – którzy to?

Jeśli chcemy obstawiać którąkolwiek z powyższych dyscyplin, musimy mieć świadomość tego, że najlepiej będzie nam założyć własne konto u co najmniej kilku różnych bukmacherów. Nie ma bowiem takiej firmy, która byłaby najlepsza w kontekście każdej dyscypliny i dawała nam dostęp do wszystkiego tego, do czego dostęp mieć chcemy – na warunkach, które uznajemy za atrakcyjne.

Tak oto STS to firma ogólnie solidna, doskonała do obstawiania piłki nożnej i świetnie sprawdzająca się na arenie e-sportu. Fortuna jest bukmacherem z najlepszą ofertą na 1. Ligę i Puchar Polski w piłce nożnej, które zresztą sponsoruje. Jest też jedynym miejscem na obstawianie High League, na który zdobyła ekskluzywność. Betclic jest jedynym miejscem do obstawiania Fame MMA (tutaj również mamy do czynienia z ekskluzywnością), a Superbet sprawdza się w kontekście niszowych dyscyplin sportu, ale i rozgrywek typowo amerykańskich – NBA, rugby czy golf. Wybór bukmachera dla nas powinien zatem być uwarunkowany tym, co tak właściwie chcemy obstawiać i czego tak naprawdę przy tym oczekujemy. Pamiętajmy jednak, że nie jesteśmy skrępowani jednym bukmacherem – konto możemy posiadać u dowolnej ich liczby.

5 / 5. Ocen: 5

Polskie firmy bukmacherskie

Zakłady bukmacherskie

Darmowe bonusy bukmacherskiebetfan bonus bez depozytu

Polscy bukmacherzy

Typy zakładów bukmacherskich w piłce nożnej – przewodnik dla świeżaka

Po raz pierwszy chcesz obstawić zakład? Marzy Ci się wygrana przy okazji nadchodzącego Mundialu w Katarze? Ale nie wiesz, jak się za to zabrać,...

jak obstawiać piłkę nożną, żeby wygrywać pieniądze u bukmachera?

W naszym kraju zdecydowanie najbardziej popularnym sportem jest futbol. Nie tylko chodzi o to, która dyscyplina jest najczęściej oglądana, ale także obstawiana w zakładach...

Jakie zakłady rozrywkowe można typować w Betfan?

Ta nowoczesna firma bukmacherska zyskuje coraz więcej Klientów. Dzieje się tak, chociażby dlatego, że oferta tego buka online jest bardzo atrakcyjna. Może nie każdy...