Skuteczne obstawianie w 5 krokach – jak pokonać bukmachera?

Każda osoba, która podejmuje się obstawiania – niezależnie od jej pobudek – liczy na to, że uda się jej robić to poprawnie i po prostu wygrywać. Większość osób typowanie opiera jednak na własnej intuicji, a często i na indywidualnych sympatiach co do drużyn czy zawodników. To błąd. Skuteczne obstawianie to bowiem takie, w którym własne typy bukmacherskie opiera się o sprawdzone informacje oraz swój własny rozsądek. Jak to robić, aby rzeczywiście przynosiło to satysfakcjonujący efekt? Co jest w tym najważniejsze? O tym powiemy w dzisiejszym poradniku, przedstawiając pięć kroków prowadzących do skutecznego obstawiania.

1. Wybór odpowiedniego bukmachera

Podstawą skutecznego obstawiania jest miejsce, w którym będzie się typować. Polscy bukmacherzy są tymi najbardziej zróżnicowanymi. Jako że nasz rynek jest stosunkowo zamknięty na nowe firmy, najlepsi bukmacherzy jak STS, Fortuna czy Betfan rywalizują ze sobą jeszcze bardziej i starają się wyróżnić ze swoją ofertą. Co z perspektywy skuteczności jest w stanie zmienić wybór odpowiedniego buka? Przede wszystkim motywację do poszerzania własnej wiedzy i do przykładania się do własnych typów. Im więcej można zdobyć na poprawnym wytypowaniu, tym bardziej stara się je zrealizować.

Rzeczą kluczową jest tutaj też interfejs użytkownika. Legalni bukmacherzy nie zawsze przykładają się do jego przyjazności względem użytkownika i intuicyjności. Te z kolei mają duży wpływ na codzienne obstawianie. Warto też wspomnieć o bonusach, zwłaszcza tych powitalnych jakie oferują najlepsi bukmacherzy. Jako że zapewniają one zwykle darmowe, dodatkowe środki na obstawianie, są niesamowicie cenne z perspektywy osoby chcącej typować skutecznie i uczyć się tego. Skuteczność bowiem nabywa się z czasem i doświadczeniem – nie da się zapewnić jej sobie bezpośrednio po wejściu do świata bukmacherskiego.

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Warto wiedzieć: jeśli nie ma się pomysłu na to, u którego bukmachera obstawiać, warto wybrać „pewniaka”. Może nim być STSFortuna lub eWinner – każdy z nich jest solidny i rozpoznawalny na naszym rynku. Niektóre promocje bukmacherskie jakie oferują te firmy są dla graczy niezwykle atrakcyjne.

2. Skupienie się na jednej dyscyplinie i rozgrywkach

Błędem często popełnianym przez obstawiających jest obstawianie wszystkiego, czym choć trochę się interesują, niektórym się wydaje, że pewniaki na Ligę Mistrzów są zawsze nieomylne, niestety wielu z typerów przegrywa właśnie na takim myśleniu. Legalni bukmacherzy rzeczywiście dają taką możliwość – nie oznacza to jednak, że powinno się z niej korzystać. Zdecydowanie najlepiej jest skoncentrować się na konkretnych rozgrywkach, starając się jak najlepiej przygotować do ich obstawiania. Dopiero zdobywając w nich pełną wiedzę, ale też skuteczność w obstawianiu kolejnych spotkań czy to na NBA, NHL czy inne sporty można pomyśleć o poszerzeniu zakresu obstawianych przez siebie rozgrywek.

3. Kompleksowa analiza

Analiza jest jednym z filarów skutecznego obstawiania. Im dokładniejsza ona tak właściwie będzie, tym większe będzie też prawdopodobieństwo wygranej. Na co zwracać uwagę przy dokonywaniu analizy? W skrócie: na wszystko to, co może mieć znaczenie dla przebiegu konkretnego spotkania sportowego. Istotne są tutaj między innymi:

  • Przeanalizowanie mocnych i słabych stron obu drużyn, które pozwoli zwrócić uwagę na ich filary i ewentualny ich brak w konkretnym spotkaniu.
  • Spojrzenie na passę i historię spotkań – drużynom, które przegrywają wiele spotkań z rzędu często spada morale. Te, które wygrywają często płyną na fali tychże wygranych.
Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
  • Spojrzenie na statystyki związane ze strzelonymi i straconymi bramkami – wskazują one na skuteczność gry w ataku oraz obronie konkretnej drużyny.
  • Porównanie do siebie obu zespołów i zwrócenie uwagi na ich starcia w przeszłości.
  • Przeanalizowanie spraw bieżących, w tym kontuzji, problemów, presji ze strony mediów.
  • Prześwietlenie tabel, która mówi między innymi o aspiracjach drużyn (oraz ich możliwościach), ich pozycji w turnieju czy lidze. Pozwala też bardzo ogólnie ocenić, która z drużyn może być lepsza.

Warto wiedzieć: polscy bukmacherzy często ułatwiają dokonywanie analizy, udostępniając swoim klientom rozbudowane statystyki. Sięganie po nie może być bardzo rozsądne.

4. Sięganie po sprawdzone typy bukmacherskie

Choć typy bukmacherskie z zewnątrz nie powinny być czymś, na czym opiera się własne obstawianie, mogą być świetną pomocą – o ile oczywiście pochodzą z właściwego źródła. Tym mogą być serwisy internetowe skupiające się na tematyce zakładów wzajemnych, ale też profesjonalne fora dyskusyjne czy… telewizyjne studia przedmeczowe. Ważne w tym wszystkim jest jedno: typy na dziś muszą być przez nie popierane logiczną analizą. Nie warto brać pod uwagę tych, które zaledwie wskazują zwycięzcę. Liczy się proces myślowy, który pozwolił go wyłonić.

Betfan kod promocyjny na bonus
Betfan kod promocyjny na darmowy zakład bez ryzyka

5. Oglądanie spotkań sportowych

Największą skuteczność w obstawianiu osiągają osoby, które rzeczywiście interesują się tym, co typują. Oglądanie spotkań sportowych stwarza świetne pole do analiz. Żadne statystyki nie są w stanie zastąpić właśnie oglądania meczu – to za jego pośrednictwem w najlepszy sposób można ocenić formę zespołów, ich nastawienie, zacięcie i szeroko pojęte umiejętności.

Warto wiedzieć: zastanawiając się, gdzie oglądać mecze w Internecie można skierować się do… bukmacherów. Najlepsi bukmacherzy oferują swoim klientom bezpłatne transmisje wybranych spotkań. Zawsze towarzyszy im ich oferta na żywo.

5 / 5. Ocen: 3

Polskie firmy bukmacherskie

Zakłady bukmacherskie

Darmowe bonusy bukmacherskiebetfan bonus bez depozytu

Polscy bukmacherzy

Oferta polskich bukmacherów – co warto obstawiać?

Polski rynek bukmacherski jest jednym z tych, które cechują się bardzo dużą wszechstronnością. Decydując się na obstawianie w naszym kraju, serwowana jest nam masa...

Typy zakładów bukmacherskich w piłce nożnej – przewodnik dla świeżaka

Po raz pierwszy chcesz obstawić zakład? Marzy Ci się wygrana przy okazji nadchodzącego Mundialu w Katarze? Ale nie wiesz, jak się za to zabrać,...

jak obstawiać piłkę nożną, żeby wygrywać pieniądze u bukmachera?

W naszym kraju zdecydowanie najbardziej popularnym sportem jest futbol. Nie tylko chodzi o to, która dyscyplina jest najczęściej oglądana, ale także obstawiana w zakładach...